Iftaħ il-menu prinċipali

Il-UEFA Europa League 2010–11 kienet t-tieni staġun tal-UEFA Europa League, kompetizzjoni għall-klabbs tal-futbol li qabel kienet tissejjaħ it-Tazza UEFA. Il-finali, li saret fit-18 ta' Mejju 2011 ġewwa l-Aviva Stadium, f'Dublin, l-Irlanda, intrebħet mill-Portugiżi ta' Porto li fil-finali għelbu lill-konnazzjonali Braga.

UEFA Europa League 2010–11
Dettalji tal-kompetizzjoni
Dati 1 ta' Lulju 2010 – 18 ta' Mejju 2011
Parteċipanti 48+8 (kompetizzjoni proprja)
161 (fażi ta' kwalifikazzjoni)
Pożizzjonijiet finali
Rebbieħ Gold medal blank.svg Portugall Porto (it-2 titlu)
It-Tieni post Silver medal blank.svg Portugall Braga
Statistika tal-kompetizzjoni
Partiti 178
Gowls skorjati 479 (2.69 kull logħba)
L-aqwa skorer(s) Kolombja Radamel Falcao (17-il gowl)

Distribuzzjoni tat-timijietImmodifika

Total ta' 162 tim minn 53 assoċjazzjoni membru tal-UEFA daħlu biex jipparteċipaw fl-edizzjoni 2010–11 tal-Europa League. In-numru ta' postijiet ta' timijiet kwalifikati huma allokati skont il-koeffiċjenti tal-UEFA.

L-iskema ta' kwalifikazzjoni għal din l-edizzjoni ġiet modifikat. Fil-Kungress tal-UEFA tal-2009 li sar fid-Danimarka, l-Andorra u San Marino, li sa dakinhar kellhom biss rappreżentant wieħed, ingħataw post għat-tieni wieħed f'din il-kompetizzjoni. Is-sistema ta' kwalifikazzjoni huwa kompost minn:

  • L-assoċjazzjonijiet mill-1 sas-6 jkollhom tliet klabbs
  • L-assoċjazzjonijiet mis-7 sad-9 jkollhom erba' klabbs
  • L-assoċjazzjonijiet mill-10 sal-51 ikollhom tliet klabbs (bl-eċċezzjoni tal-Liechtenstein)
  • L-assoċjazzjonijiet mit-52 sat-53 ikollhom tliet klabbs
  • L-ewwel tliet assoċjazzjonijiet fil-klassifika 2009–10 tal-Fair Play tal-UEFA (l-Iżvezja, id-Danimarka u l-Finlandja) jingħataw post addizjonali
  • 33 klabb eliminat mill-UEFA Champions League 2010–11 jingħaqdu ma' din il-kompetizzjoni

TimijietImmodifika

L-aħħar 32
  Twente   Benfica   Rangers   Rubin Kazan
  Basel   Spartak Moscow   Ajax   Braga
Fażi tal-gruppi
  Atlético Madrid   Anderlecht   Rosenborg   Zenit St. Petersburg
  Red Bull Salzburg   Sevilla   Sparta Prague   Dynamo Kyiv
  Sheriff Tiraspol   Sampdoria   Young Boys
Rawnd tal-play-off
  Manchester City   Lokomotiv Moscow   AEK Athens   Unirea Urziceni
  Aston Villa   CSKA Moscow   Dundee United   Dinamo Zagreb
  Getafe   Tavriya Simferopol   Club Brugge   AIK
  Villarreal   Metalist Kharkiv   Grasshopper   PAOK
  Palermo   PSV Eindhoven   Aktobe   Celtic
  Napoli   Feyenoord   HJK Helsinki   Fenerbahçe
  Bayer Leverkusen   Vaslui   The New Saints   Gent
  Borussia Dortmund   Steaua Bucureşti   Litex Lovech   Omonia
  Paris Saint-Germain   Porto   BATE Borisov   Lech Poznań
  Lille   Trabzonspor   Debrecen
It-tielet rawnd ta' kwalifikazzjoni
  Liverpool   Sporting CP   Beroe Stara Zagora   Apollon
  Juventus   Galatasaray   CSKA Sofia   IFK Göteborg
  Stuttgart   Aris   Viktoria Plzeň   Slovan Bratislava
  Montpellier   Hibernian   Jablonec   Jagiellonia
  Sibir Novosibirsk   Genk   Aalesund   Hajduk Split
  Dnipro Dnipropetrovsk   Luzern   Sturm Graz   Inter Turku
  AZ   Nordsjælland   Red Star Belgrade
  Timişoara   Odense   Maccabi Haifa
It-tieni rawnd ta' kwalifikazzjoni
  Karpaty Lviv   Austria Wien   Shamrock Rovers   Sillamäe Kalev
  Utrecht   Rapid Wien   Jelgava   Besa Kavajë
  Dinamo Bucureşti   OFK Beograd   Ventspils   Atyrau
  Marítimo   Spartak Zlatibor Voda   Maribor   Mika
  Beşiktaş   Maccabi Tel Aviv   Gorica   Bangor City
  Olympiacos   APOEL   Dinamo Minsk   Cliftonville
  Motherwell   IF Elfsborg   Borac Banja Luka   Víkingur
  Cercle Brugge   Dukla Banská Bystrica   Videoton   Differdange
  Lausanne-Sport   Wisła Kraków   Breiðablik   Budućnost Podgorica
  Brøndby   Cibalia   Iskra-Stal   UE Sant Julià
  Levski Sofia   Honka   WIT Georgia   Valletta
  Baník Ostrava   Sūduva Marijampolė   Vaduz   Tre Penne
  Molde   Šiauliai   Teteks
  Stabæk   Sporting Fingal   Baku
L-ewwel rawnd ta' kwalifikazzjoni
  Bnei Yehuda   Široki Brijeg   Khazar   EB/Streymur
  Anorthosis   Zrinjski   Narva Trans   NSÍ Runavík
  Kalmar FF   Győri ETO   Flora   F91 Dudelange
  Nitra   Zalaegerszeg   KF Tirana   CS Grevenmacher
  Ruch Chorzów   KR Reykjavík   Laçi   Mogren
  Šibenik   Fylkir   Shakhter Karaganda   Zeta
  TPS   Olimpia   Tobol Kostanay   UE Santa Coloma
  Tauras Tauragė   Dacia   Ulisses   Lusitanos
  Dundalk   Dinamo Tbilisi   Banants   Sliema Wanderers
  Skonto   Zestaponi   Llanelli   Faetano
  Olimpija   Rabotnički   Port Talbot Town   Gefle
  Dnepr Mogilev   Metalurg Skopje   Glentoran   Randers
  Torpedo Zhodino   Qarabağ   Portadown   MYPA

SkedaImmodifika

It-tlugħ tal-poloz kollha saru fil-kwartieri ġenerali tal-UEFA f'Nyon, l-Iżvizzera, sakemm mhuwiex indikat mod ieħor.

Fażi Rawnd Data tat-tlugħ tal-poloz L-ewwel leg It-tieni leg
Kwalifikazzjoni L-ewwel rawnd ta' kwalifikazzjoni 21 ta' Ġunju 2010 1 ta' Lulju 2010 8 ta' Lulju 2010
It-tieni rawnd ta' kwalifikazzjoni 15 ta' Lulju 2010 22 ta' Lulju 2010
It-tielet rawnd ta' kwalifikazzjoni 16 ta' Lulju 2010 29 ta' Lulju 2010 5 ta' Awwissu 2010
Play-off Rawnd tal-play-off 6 ta' Awwissu 2010 19 ta' Awwissu 2010 26 ta' Awwissu 2010
Fażi tal-gruppi Ġurnata 1 27 ta' Awwissu 2010
(Monako)
16 ta' Settembru 2010
Ġurnata 2 30 Settembru 2010
Ġurnata 3 21 ta' Ottubru 2010
Ġurnata 4 4 ta' Novembru 2010
Ġurnata 5 1–2 ta' Diċembru 2010
Ġurnata 6 15–16 ta' Diċembru 2010
Fażi eliminatorja L-aħħar 32 17 ta' Diċembru 2010 17 ta' Frar 2011 24 ta' Frar 2011
L-aħħar sittax 10 ta' Marzu 2011 17 ta' Marzu 2011
Kwarti tal-finali 18 ta' Marzu 2011 7 ta' April 2011 14 ta' April 2011
Semifinali 28 ta' April 2011 5 ta' Mejju 2011
Finali 18 ta' Mejju 2011 f'Aviva Stadium, Dublin

Fażi ta' kwalifikazzjoniImmodifika

L-ewwel rawnd ta' kwalifikazzjoniImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fl-1 ta' Lulju, u t-tieni legs intlagħbu fit-8 ta' Lulju 2010.

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
UE Santa Coloma   0–5   Mogren 0–3 0–2
Olimpija   0–5   Široki Brijeg 0–2 0–3
Anorthosis   4–0   Banants 3–0 1–0
Olimpia   1–1 (gbd)1   Khazar 0–0 1–1
Šibenik   3–0   Sliema Wanderers 0–0 3–0
Tobol   2–4   Zrinjski 1–2 1–2
Ulisses   0–1   Bnei Yehuda 0–0 0–1
Rabotnički   11–01   Lusitanos 5–0 6–0
KF Tirana   1–0   Zalaegerszeg 0–0 1–0 (ħs)
Zestaponi   5–0   Faetano 5–0 0–0
NSÍ Runavík   1–4   Gefle 0–2 1–2
Torpedo Zhodino   6–1   Fylkir 3–0 3–1
Randers   7–3   F91 Dudelange 6–1 1–2
Portadown   2–1   Skonto 1–1 1–0
TPS   7–1   Port Talbot Town 3–1 4–0
KR Reykjavík   5–2   Glentoran 3–0 2–2
Grevenmacher   4–51   Dundalk 3–3 1–2
Kalmar FF   4–0   EB/Streymur 1–0 3–0
Llanelli   4–5   Tauras Tauragė 2–2 2–3 (ħs)
Narva Trans   0–7   MYPA 0–2 0–5
Zeta   1–1 (gbd)1   Dacia 1–1 0–0
Laçi   2–8   Dnepr Mogilev 1–1 1–7
Shakhter Karaganda   1–3   Ruch Chorzów 1–2 0–1
Dinamo Tbilisi   2–1   Flora 2–1 0–0
Nitra   3–5   Győri ETO 2–2 1–3
Qarabağ   5–2   Metalurg Skopje 4–1 1–1
  • Nota 1: L-ordni tal-legs ġiet maqlub wara l-polza oriġinali.

It-tieni rawnd ta' kwalifikazzjoniImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fil-15 ta' Lulju, u t-tieni legs intlagħbu fit-22 u fit-23 ta' Lulju 2010.

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Cercle Brugge   2–2 (gbd)   TPS 0–1 2–1
Motherwell   2–0   Breiðablik 1–0 1–0
Anorthosis   3–22   Šibenik 0–2 3–0 (ħs)
Lausanne-Sport   2–1   Borac Banja Luka 1–0 1–1
Šiauliai   0–7   Wisła Kraków 0–2 0–5
Kalmar FF   2–0   Dacia 0–0 2–0
Utrecht   5–1   KF Tirana 4–0 1–1
Gorica   1–4   Randers 0–3 1–1
Marítimo   6–4   Sporting Fingal 3–2 3–2
Sūduva Marijampolė   2–6   Rapid Wien 0–2 2–4
Ventspils   1–3   Teteks 0–0 1–3
OFK Beograd   3–2   Torpedo Zhodino 2–2 1–0
Olimpia   1–7   Dinamo Bucureşti 0–2 1–5
MYPA   8–0   UE Sant Julià 3–0 5–03
Videoton   1–3   Maribor 1–1 0–2
Brøndby   3–0   Vaduz 3–0 0–0
Stabæk   3–3 (gbd)   Dnepr Mogilev 2–2 1–1
Shamrock Rovers   2–1   Bnei Yehuda 1–1 1–0
IF Elfsborg   3–1   Iskra-Stal 2–1 1–0
KR Reykjavík   2–6   Karpaty Lviv 0–3 2–3
Maccabi Tel Aviv   3–2   Mogren 2–0 1–2
Austria Wien   3–2   Široki Brijeg 2–2 1–0
Tauras Tauragė   1–6   APOEL 0–3 1–3
Molde   2–2 (gbd)   Jelgava 1–0 1–2
Zestaponi   3–1   Dukla Banská Bystrica 3–0 0–1
Honka   2–3   Bangor City 1–1 1–2
Levski Sofia   8–0   Dundalk 6–0 2–0
WIT Georgia   0–6   Baník Ostrava 0–6 0–0
Rabotnički   1–0   Mika 1–0 0–0
Atyrau   0–5   Győri ETO 0–34 0–2
Portadown   2–32   Qarabağ 1–2 1–1
Beşiktaş   7–0   Víkingur 3–0 4–0
Differdange   3–5   Spartak Zlatibor Voda 3–3 0–2
Dinamo Minsk   10–1   Sillamäe Kalev 5–1 5–0
Valletta   1–1 (gbd)   Ruch Chorzów 1–1 0–0
Baku   2–4   Budućnost Podgorica 0–35 2–1
Zrinjski   13–3   Tre Penne 4–1 9–2
Gefle   2–42   Dinamo Tbilisi 1–2 1–2
Cliftonville   1–02   Cibalia 1–0 0–0
Besa Kavajë   1–11   Olympiacos 0–5 1–6
Noti
  • Nota 2: L-ordni tal-legs ġiet maqlub wara l-polza oriġinali.
  • Nota 3: Il-partita oriġinali ġiet abbandunata wara 80 minuta logħob minħabba l-kundizzjonijiet ħżiena tat-temp, b'MYPA 1–0 minn fuq. Il-partita reġgħet intlagħbet fit-23 ta' Lulju 2010 fis-18:30 CEST mill-bidu.[1]
  • Nota 4: Il-UEFA tat rebħa ta' 3–0 lil Győri ETO minħabba li Atyrau skjeraw plejer sospiż fl-ewwel leg.[2] Il-partita oriġinali kienet intemmet f'rebħa ta' 2–0 għal Győri ETO.
  • Nota 5: Il-UEFA tat rebħa ta' 3–0 lil Budućnost Podgorica minħabba li Baku skjeraw plejer sospiż fl-ewwel leg.[2] Il-partita oriġinali kienet intemmet f'rebħa ta' 2–1 għal Baku.

It-tielet rawnd ta' kwalifikazzjoniImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fid-29 ta' Lulju (waħda minnhom saret fis-27 ta' Lulju), u t-tieni legs intlagħbu fil-5 ta' Awwissu 2010 (waħda minnhom saret fit-3 ta' Awwissu).

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Odense   5–3   Zrinjski 5–3 0–0
Dnepr Mogilev   3–1   Baník Ostrava 1–0 2–1
Rabotnički   0–46   Liverpool 0–2 0–2
Marítimo   10–3   Bangor City 8–2 2–1
Beroe Stara Zagora   1–4   Rapid Wien 1–1 0–3
MYPA   4–56   Timişoara 1–2 3–3
CSKA Sofia   5–1   Cliftonville 3–0 2–1
Karpaty Lviv   2–0   Zestaponi 1–0 1–0
Shamrock Rovers   0–3   Juventus 0–2 0–1
IF Elfsborg   7–1   Teteks 5–0 2–1
Nordsjælland   1–3   Sporting CP 0–1 1–2
Maribor   6–2   Hibernian 3–0 3–2
Red Star Belgrade   2–3   Slovan Bratislava 1–2 1–1
Inter Turku   3–8   Genk 1–5 2–3
Ruch Chorzów   1–6   Austria Wien 1–3 0–3
Viktoria Plzeň   1–4   Beşiktaş 1–1 0–3
Olympiacos   2–2 (a)   Maccabi Tel Aviv 2–1 0–1
Wisła Kraków   2–4   Qarabağ 0–1 2–3
Sturm Graz   3–1   Dinamo Tbilisi 2–0 1–1
Cercle Brugge   2–36   Anorthosis 1–0 1–3
Budućnost Podgorica   1–3   Brøndby 1–2 0–1
Molde   4–5   Stuttgart 2–3 2–2
Maccabi Haifa   2–3   Dinamo Minsk 1–0 1–3
Utrecht   4–1   Luzern 1–0 3–1
Sibir Novosibirsk   2–2 (a)   Apollon 1–0 1–2
Randers   3–4   Lausanne-Sport 2–3 1–1
Dinamo Bucureşti   3–4   Hajduk Split 3–1 0–3
AZ   2–1   IFK Göteborg 2–0 0–1
Spartak Zlatibor Voda   2–3   Dnipro Dnipropetrovsk 2–1 0–2
Győri ETO   1–1 (4–3 p)   Montpellier 0–1 1–0 (ħs)
Aalesund   1–4   Motherwell 1–1 0–3
Kalmar FF   3–6   Levski Sofia 1–1 2–5
Galatasaray   7–3   OFK Beograd 2–2 5–1
Jagiellonia Białystok   3–4   Aris 1–2 2–2
APOEL   4–1   Jablonec 1–0 3–1
  • Nota 6: L-ordni tal-legs ġiet maqlub wara l-polza oriġinali.

Play-offsImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fid-19 ta' Awwissu (waħda minnhom saret fis-17 ta' Awwissu), u t-tieni legs intlagħbu fis-26 ta' Awwissu 2010 (waħda minnhom saret fl-24 ta' Awwissu).

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Paris Saint-Germain   5–4   Maccabi Tel Aviv 2–0 3–4
Bayer Leverkusen   6–1   Tavriya Simferopol 3–0 3–1
CSKA Moscow   6–1   Anorthosis 4–0 2–1
Hajduk Split   5–2   Unirea Urziceni 4–1 1–1
Feyenoord   1–2   Gent 1–0 0–2
Genk   2–7   Porto 0–3 2–4
Debrecen   4–1   Litex Lovech 2–0 2–1
Aris   2–1   Austria Wien 1–0 1–1
Galatasaray   3–3 (a)   Karpaty Lviv 2–2 1–1
Palermo   5–3   Maribor 3–0 2–3
Club Brugge   5–3   Dinamo Minsk 2–1 3–2
Omonia   2–3   Metalist Kharkiv 0–1 2–2
Vaslui   0–2   Lille 0–0 0–2
Napoli   3–0   Elfsborg 1–0 2–0
Sporting CP   3–2   Brøndby 0–2 3–0
Steaua Bucureşti   1–1 (4–3 p)7   Grasshopper 1–0 0–1 (ħs)
Liverpool   3–1   Trabzonspor 1–0 2–1
Celtic   2–4   Utrecht 2–0 0–4
Borussia Dortmund   5–0   Qarabağ 4–0 1–0
AIK   1–2   Levski Sofia 0–0 1–2
Sturm Graz   1–3   Juventus 1–2 0–1
Getafe   2–1   APOEL 1–0 1–1 (ħs)
Dundee United   1–2   AEK Athens 0–1 1–1
AZ   3–2   Aktobe 2–0 1–2
Dnipro Dnipropetrovsk   0–1   Lech Poznań 0–1 0–0
Rapid Wien   4–3   Aston Villa 1–1 3–2
CSKA Sofia   5–2   The New Saints 3–0 2–2
Beşiktaş   6–0   HJK Helsinki 2–0 4–0
Slovan Bratislava   2–3   Stuttgart 0–1 2–2
Sibir Novosibirsk   1–5   PSV Eindhoven 1–0 0–5
BATE   5–1   Marítimo 3–0 2–1
Lausanne-Sport   2–2 (4–3 p)   Lokomotiv Moscow 1–1 1–1 (ħs)
Győri ETO   1–4   Dinamo Zagreb 0–2 1–2
Odense   3–1   Motherwell 2–1 1–0
PAOK   2–1   Fenerbahçe 1–0 1–1 (ħs)
Villarreal   7–1   Dnepr Mogilev 5–0 2–1
Timişoara   0–3   Manchester City 0–1 0–2
  • Nota 7: L-ordni tal-legs ġiet maqlub wara l-polza oriġinali.

Fażi tal-gruppiImmodifika

Grupp AImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Manchester City 6 3 2 1 11 6 +5 11
  Lech Poznań 6 3 2 1 11 8 +3 11
  Juventus 6 0 6 0 7 7 0 6
  Red Bull Salzburg 6 0 2 4 1 9 −8 2
  JUV LEC MC SBG
Juventus 3–3 1–1 0–0
Lech Poznań 1–1 3–1 2–0
Manchester City 1–1 3–1 3–0
Red Bull Salzburg 1–1 0–1 0–2

Grupp BImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Bayer Leverkusen 6 3 3 0 8 2 +6 12
  Aris 6 3 1 2 7 5 +2 10
  Atlético Madrid 6 2 2 2 9 7 +2 8
  Rosenborg 6 1 0 5 3 13 −10 3
  ARI ATL BL RBK
Aris 1–0 0–0 2–0
Atlético Madrid 2–3 1–0 3–0
Bayer Leverkusen 1–0 1–1 4–0
Rosenborg 2–1 1–2 0–1

Grupp ĊImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Sporting CP 6 4 0 2 14 6 +8 12
  Lille 6 2 2 2 8 6 +2 8
  Gent 6 2 1 3 8 13 −5 7
  Levski Sofia 6 2 1 3 6 11 −5 7
  GNT LS LIL SCP
Gent 1–0 1–1 3–1
Levski Sofia 3–2 2–2 1–0
Lille 3–0 1–0 1–2
Sporting CP 5–1 5–0 1–0

Grupp DImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Villarreal 6 4 0 2 8 5 +3 12
  PAOK 6 3 2 1 5 3 +2 11
  Dinamo Zagreb 6 2 1 3 4 5 −1 7
  Club Brugge 6 0 3 3 4 8 −4 3
  BRU DZ PAO VLR
Club Brugge 0–2 1–1 1–2
Dinamo Zagreb 0–0 0–1 2–0
PAOK 1–1 1–0 1–0
Villarreal 2–1 3–0 1–0

Grupp EImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Dynamo Kyiv 6 3 2 1 10 6 +4 11
  BATE 6 3 1 2 11 11 0 10
  AZ 6 2 1 3 8 10 −2 7
  Sheriff Tiraspol 6 1 2 3 5 7 −2 5
  AZ BTE DK SHF
AZ 3–0 1–2 2–1
BATE 4–1 1–4 3–1
Dynamo Kyiv 2–0 2–2 0–0
Sheriff Tiraspol 1–1 0–1 2–0

Grupp FImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  CSKA Moscow 6 5 1 0 18 3 +15 16
  Sparta Prague 6 2 3 1 12 12 0 9
  Palermo 6 2 1 3 7 11 −4 7
  Lausanne-Sport 6 0 1 5 5 16 −11 1
  CSM LAU PAL SPP
CSKA Moscow 5–1 3–1 3–0
Lausanne-Sport 0–3 0–1 1–3
Palermo 0–3 1–0 2–2
Sparta Prague 1–1 3–3 3–2

Grupp ĠImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Zenit St. Petersburg 6 6 0 0 18 6 +12 18
  Anderlecht 6 2 1 3 8 8 0 7
  AEK Athens 6 2 1 3 9 13 −4 7
  Hajduk Split 6 1 0 5 5 13 −8 3
  AEK AND HAJ ZNT
AEK Athens 1–1 3–1 0–3
Anderlecht 3–0 2–0 1–3
Hajduk Split 1–3 1–0 2–3
Zenit St. Petersburg 4–2 3–1 2–0

Grupp HImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  Stuttgart 6 5 0 1 16 6 +10 15
  Young Boys 6 3 0 3 10 10 0 9
  Getafe 6 2 1 3 4 8 −4 7
  Odense 6 1 1 4 8 14 −6 4
  GET OB STU YB
Getafe 2–1 0–3 1–0
Odense 1–1 1–2 2–0
Stuttgart 1–0 5–1 3–0
Young Boys 2–0 4–2 4–2

Grupp IImmodifika

Tim L R P T GF GK GD Pti
  PSV Eindhoven 6 4 2 0 10 3 +7 14
  Metalist Kharkiv 6 3 2 1 9 4 +5 11
  Sampdoria 6 1 2 3 4 7 −3 5
  Debrecen 6 1 0 5 4 13 −9 3
  DEB MET PSV SAM
Debrecen 0–5 1–2 2–0
Metalist Kharkiv 2–1 0–2 2–1
PSV Eindhoven 3–0 0–0 1–1
Sampdoria 1–0 0–0 1–2

Fażi eliminatorjaImmodifika

Fil-fażi eliminatorja, it-timijiet jilgħabu kontra xulxin fuq bażi ta' żewġ legs ġewwa u barra minn darhom, minbarra l-partita finali.

It-tlugħ tal-poloz għar-rawnds tal-aħħar 32 u tal-aħħar 16 saru fis-17 ta' Diċembru, 2010, fil-kwartieri ġenerali tal-UEFA f'Nyon, l-Iżvizzera. Dawk tal-kwarti tal-finali, is-semifinali u l-finali saru fit-18 ta' Marzu, 2011.

L-aħħar 32Immodifika

L-ewwel legs intlagħbu fis-17 ta' Frar (b'eċċezzjoni tal-ewwel leg bejn Aris u Manchester City li saret fil-15 ta' Frar), u t-tieni legs intlagħbu fl-24 ta' Frar (il-legs interni ta' CSKA Moscow u Porto intlagħbu fit-22 u fit-23 ta' Frar rispettivament).

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Napoli   1–2   Villarreal 0–0 1–2
Rangers   3–3 (gbd)   Sporting CP 1–1 2–2
Sparta Prague   0–1   Liverpool 0–0 0–1
Anderlecht   0–5   Ajax 0–3 0–2
Lech Poznań   1–2   Braga 1–0 0–2
Beşiktaş   1–8   Dynamo Kyiv 1–4 0–4
Basel   3–4   Spartak Moscow 2–3 1–1
Young Boys   3–4   Zenit St. Petersburg 2–1 1–3
Aris   0–3   Manchester City 0–0 0–3
PAOK   1–2   CSKA Moscow 0–1 1–1
Sevilla   2–2   Porto 1–2 1–0
Rubin Kazan   2–4   Twente 0–2 2–2
Lille   3–5   PSV Eindhoven 2–2 1–3
Benfica   4–1   Stuttgart 2–1 2–0
BATE   2–2 (gbd)   Paris Saint-Germain 2–2 0–0
Metalist Kharkiv   0–6   Bayer Leverkusen 0–4 0–2

L-aħħar 16Immodifika

L-ewwel legs intlagħbu fl-10 ta' Marzu, u t-tieni legs intlagħbu fis-17 ta' Marzu.

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Benfica   3–2   Paris Saint-Germain 2–1 1–1
Dynamo Kyiv   2–1   Manchester City 2–0 0–1
Twente   3–2   Zenit Saint Petersburg 3–0 0–2
CSKA Moscow   1–3   Porto 0–1 1–2
PSV Eindhoven   1–0   Rangers 0–0 1–0
Bayer Leverkusen   3–5   Villarreal 2–3 1–2
Ajax   0–4   Spartak Moscow 0–1 0–3
Braga   1–0   Liverpool 1–0 0–0

Kwarti tal-finaliImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fis-7 ta' April, u t-tieni legs intlagħbu fl-14 ta' April.

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Porto   10–3   Spartak Moscow 5–1 5–2
Benfica   6–3   PSV Eindhoven 4–1 2–2
Villarreal   8–2   Twente 5–1 3–1
Dynamo Kyiv   1–1 (gbd)8   Braga 1–1 0–0
  • Nota 8: L-ordni tal-legs ġiet maqlub wara l-polza oriġinali.

SemifinaliImmodifika

L-ewwel legs intlagħbu fit-28 ta' April, u t-tieni legs intlagħbu fil-5 ta' Mejju.

Tim #1   Agg.   Tim #2   Leg 1     Leg 2  
Benfica   2–2 (gbd)9   Braga 2–1 0–1
Porto   7–4   Villarreal 5–1 2–3
  • Nota 9: L-ordni tal-legs ġiet maqluba wara l-polza oriġinali.

FinaliImmodifika

Il-finali ntlagħbet fit-18 ta' Mejju 2011 fl-Istadju Aviva f'Dublin, l-Irlanda.

18 ta' Mejju 2011
20:45 CEST
Porto   1 – 0   Braga Stadju Aviva, Dublin
Attendenza: 44,391
Referi:   Carlos Velasco Carballo
Falcao   44' Rapport
Rebbieħ tal-UEFA Europa League 2012–13
 
Porto
It-tieni titlu

StatistikaImmodifika

L-aqwa skorersImmodifika

L-aqwa skorers għall-istaġun 2010–11 tal-UEFA Europa League (esklużi r-rawnds ta' kwalifikazzjoni) huma:

Poż.[3] Isem Klabb Gowls Ħin ta' logħob
1   Radamel Falcao   Porto 17 1098'
2   Giuseppe Rossi   Villarreal 11 1037'
3   Tomáš Necid   CSKA Moscow 6 526'
4   Frédéric Kanouté   Sevilla 5 461'
  Wilfried Bony   Sparta Prague 5 526'
  Nilmar   Villarreal 5 572'
  Artjoms Rudņevs   Lech Poznań 5 621'
  Edinson Cavani   Napoli 5 667'
  Fredy Guarín   Porto 5 808'
  Artem Milevskiy   Dynamo Kyiv 5 967'
  Balázs Dzsudzsák   PSV Eindhoven 5 973'

ReferenziImmodifika

  1. ^ (Ingliż) Sant Julià and MYPA fixture rearranged, uefa.com, 23-07-2010.
  2. ^ a b (Ingliż) Győr, Budućnost Podgorica awarded default wins. UEFA. Aċċess tal-URL: 22-07-2010.
  3. ^ (Ingliż) Goals scored. UEFA, 05-05-2011. Aċċess tal-URL: 05-05-2011.

Ara wkollImmodifika